[O2] TUTORIAL - Montaż podświetlenia przestrzeni na nogi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • yaroslawos
    odpowiedział(a)
    Byte 9 Bit 6 ja mam zaznaczony BCM mamy takie same ( moje kodowanie pare postów powyżej)

    Zostaw komentarz:


  • Przemek_i
    odpowiedział(a)
    Jeszcze w 25 B możesz zaznaczyć że masz ledy. ( jeśli je masz )
    odłączałeś aku? Przywracałeś licznik do ustawień?

    U mnie pomogło właśnie zaznaczenie w B 9 komunikacji z Modułem Komfortu

    Zostaw komentarz:


  • mackowski
    odpowiedział(a)
    Poddaje się! Zrobiłem kolejne podejście do kodowania „footwell”, postępowałem zgodnie z instrukcją z kilku poprzednich postów, ale menu na MD jak nie było tak nadal nie ma :-/
    Oświetlenie działa tylko przy otwartych drzwiach, a jego jasność mogę regulować tylko przez VCDS.
    Sterownik CE 1K0 937 086 F, a całe kodowanie na poniższym filmie.
    Ktoś to ogarnie?

    Ostatnio edytowany przez mackowski; 3070.

    Zostaw komentarz:


  • gradek
    odpowiedział(a)
    Najważniejsze, że się udało.

    Zostaw komentarz:


  • Przemek_i
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez krzynol Zobacz wpis
    ktoś przy montażu i dokodowaniu licznika zapomniał o bordnetzu
    Ale sobie przypomniał, sprawdził, potem wysłał wiadomość z kodowaniem i zadzwonił poinformować że działa

    Zostaw komentarz:


  • krzynol
    odpowiedział(a)
    ktoś przy montażu i dokodowaniu licznika zapomniał o bordnetzu

    Zostaw komentarz:


  • naver
    odpowiedział(a)
    Swoją drogą ciekawe czy wspomniany przez Krzynola reset licznika domyślnie by zafajkował tę opcję? bo jeśli tak to faktycznie reset licznika pomoże

    Zostaw komentarz:


  • Przemek_i
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez krzynol Zobacz wpis
    Jest dwóch "gości" spokojniejszych w Rzeszowie

    Zostaw komentarz:


  • krzynol
    odpowiedział(a)

    Zostaw komentarz:


  • Przemek_i
    odpowiedział(a)
    Chłopaki zagadka rozwiązana!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Okazuje się trzeba zakodować w CE 09 Bajt 9 i bit 3,
    bo podczas swapowania licznika na MD automatycznie jest wyłączany, bo wcześniej auto miało niższą wersję licznika i centralna elektronika o tym pamięta.


    To co na czerwono trzeba zaptaszkować!!!!

    Wszystkim dziękuję za zainteresowanie tematem i mam nadzieję że innym tez się to BARDZO przyda..

    DZIĘKUJĘ MARCIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    MENU.jpg

    Zostaw komentarz:


  • Przemek_i
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez naver Zobacz wpis
    Na moje oko to po prostu nasz klon kabla tego nie ogarnia
    Dokładnie, w piątek jadę na eksperyment do znajomego. Zobaczymy czy się zgodzi...

    Zamieszczone przez gradek Zobacz wpis
    W takim razie na ogólnopolskim pomogę ogarnąć temat
    Oczywiście tym kto będzie.
    Szkoda że to tak daleko od nas bo s chęcią bym pojechał zobaczyć forumowiczów i te piękne maszyny.
    Ale nie ma jak...

    Zostaw komentarz:


  • gradek
    odpowiedział(a)
    W takim razie na ogólnopolskim pomogę ogarnąć temat
    Oczywiście tym kto będzie.

    Zostaw komentarz:


  • naver
    odpowiedział(a)
    Na moje oko to po prostu nasz klon kabla tego nie ogarnia

    Zostaw komentarz:


  • Przemek_i
    odpowiedział(a)
    Zaryzykuję tezę że taki też nie pomoże

    Zostaw komentarz:


  • yaroslawos
    odpowiedział(a)
    Generalnie jestem " niespotykanie spokojny człowiek " ;-) ale czasem mam takie myśli że najlepszy reset jest takim 25 kilogramowym młotkiem ;-)

    Zostaw komentarz:


  • Przemek_i
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez yaroslawos Zobacz wpis
    Cuda wianki z tymi szafami
    Po wymianie u mnie z kolei na maxidota zniknęlo wyświetlanie ikonki ręcznego na szafie
    Co jeszcze zauważyłem że np jak braknie płynu do spryskiwaczy mam komunikat i diodę ale nie mam sygnału dźwiękowego, a np w Golfie V i VI na MD sygnał jest.

    Ewidentnie potrzeba go zresetować i to sprawdzić.

    Zostaw komentarz:


  • krzynol
    odpowiedział(a)
    Spróbuj to wykonać nie w adaptacjach tylko w nastawach podstawowych (basic settings)

    Zostaw komentarz:


  • Przemek_i
    odpowiedział(a)
    Potrzeba resetu i tyle.

    Pracuję nad tym.

    Zostaw komentarz:


  • yaroslawos
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez naver Zobacz wpis

    u mnie tak samo nie ma tego menu, ani komfort, ale BCM mam 1K0 937 086 F - z tym, ze czujnik zmierzchu i auto mam. CH/LH tez mam, ale wlaczone przez vcds.
    Ja mam taki sam bordnetz octa 2fl z 2009 roku i mam menu footwelli.
    Cuda wianki z tymi szafami
    Po wymianie u mnie z kolei na maxidota zniknęlo wyświetlanie ikonki ręcznego na szafie ( co ciekawe self test zaświeca tą kontrolkę i jak ruszę z zaciągnietym recznym to na wyświetlaczu pojawia się komunikat a zaciągniętym ręcznym ale czerwona ikonka się nie zapala ;-) ).
    I moge podeslać kodowanie mojego bcm-a:


    Adres 09: Centr.zesp.elektr. (J519) Plik etykiet: AKP\1K0-937-08x-09.clb
    Oznaczenie elementu SW: 1K0 937 086 F HW: 1K0 937 086 F
    Komponent: BCM PQ35 M+ 020 0358
    Weryfikacja: 00020000
    Kodowanie: 46180AB89005009040580080350081E4036800AE434D8D605C 0420000000
    Kod serwisu: WSC 73430 790 12345
    VCID: 33642750923569D924-8066 oraz :


    Adres 17: Zest.wskaźników (J285) Plik etykiet: 5K0-920-xxx-17.clb
    Oznaczenie elementu SW: 1Z0 920 843 Q HW: 1Z0 920 843 Q
    Komponent: KOMBI H05 0607
    Numer seryjny: 00000000000000
    Kodowanie: 110F01
    Kod serwisu: WSC 73430 031 00074
    Zbiór danych ASAM: EV_Kombi_UDS_VDD_RM09 A04114
    ROD: EV_Kombi_UDS_VDD_RM09_004_VW25.rod
    VCID: 46826E84F9A7EC7193-8012

    Nie znaleziono błędów.
    Ostatnio edytowany przez yaroslawos; 44087.

    Zostaw komentarz:


  • krzynol
    odpowiedział(a)
    na moim filmiki 7:48 są adaptacje, kanał 27 akurat widać, wpisujesz w ten kanał numer 0 potem read, następnie wartość 000 w new value -> test - > save

    Zostaw komentarz:


  • Przemek_i
    odpowiedział(a)
    Koledzy pomóżcie.

    Zróbcie zdjęcia i wstawcie w tym wątku jak zrobić adaptacje licznika w menu 17 instruments.

    Muszę przywrócić przez VCDS licznik do ustawień fabrycznych.

    Musze zrobić voś takiego :

    w VCDS: 17 - Instrument - 10 Adaptacja - Kanał 0 - Wartość 000

    a nie wiem jak, bo u mnie w programie nie mam gdzie ( albo nie umiem) tego wpisać.

    Będę wdzięczny za pomoc razem z Kolega Naverem - będziemy próbowali uruchomić w naszych MD brakujące pozycje MENU.

    Zostaw komentarz:


  • Przemek_i
    odpowiedział(a)
    Coś ta literka w środku znaczy tak mi się wydaje.
    No nic sprawdzimy wieczorem z Sebastianem.

    Zostaw komentarz:


  • krzynol
    odpowiedział(a)
    110c01

    Zostaw komentarz:


  • Przemek_i
    odpowiedział(a)
    Krzyś jak zwykle świetny poradnik. Robiłem 100% jak w nim i Menu nie ma. :-(
    Wyślij prosze na PRV jakie masz kodowanie licznika.

    Zostaw komentarz:


  • krzynol
    odpowiedział(a)
    Kodowanie podświetlenia skarpetek
    Ostatnio edytowany przez krzynol; 1427.

    Zostaw komentarz:

Pracuję...